Rot Ayarı

İletişim

  • istanbul caddesi no:80 iskitler /altındağ, 06080 altınadağ/Ankara
  • +903123844573+905321347751
  • zirvedrb@gmail.com
http://ROT%20AYARI
Bu işte profesyoneliz

ROT AYARI

Rot ayarı neden önemlidir?

Ön düzen açılarını düzenlemeye kısaca rot ayarı denmektedir. Direksiyon çevrildiğinde ön tekerlerin aynı yöne bakıp bakmadığının kontrol edilmesine denir. Rot ayarı sayesinde araç direksiyonun çevrildiği yöne doğru hareket eder.
Rot ayarı, lastiğin maruz kaldığı aşınma ve yıpranma miktarını etkileyebilir. Birçok araçta normal ayar, aşınma ve yıpranmayı en aza indirirken sürücü ve yolcu konforunu en yüksek düzeye çıkarmayı amaçlar. Doğru dört jant düzeni lastiklerinizin aşınmasını azaltır, ömrünü uzatır, performansını ve yakıt tasarrufunu artırır. Direksiyon ve denge sorunlarını azaltarak yol tutuşu ve sürüş güvenliğini iyileştirir.

http://Rot%20ayarı%20neden%20bozulur?

Rot ayarı neden bozulur?

Rot ayarı bozulması, araç bir kaldırım taşına çarptığında veya çukura girdiğinde, ayrıca aracın süspansiyon ayarını bozabilecek kazalar gibi daha ciddi durumlarda meydana gelebilir. Rot ayarı süspansiyon bileşenleri aşındığında veya değiştirildiğinde de bozulabilir. Rot ayarı bozulduğunda, özellikle lastik kenarlarında hızlı aşınma olabilir ve yol tutuşu kötü olarak etkilenebilir. Bu da kesinlikle lastiklerinizi beklendiğinden daha erken değiştirmeniz gerekeceği anlamına gelir. küçük bir bozulma bile sorunlar yaratabilir

http://Doğru%20Rot%20Ayarı

Doğru Rot Ayarı

Doğru rot ayarının amacı, en iyi yol tutuşunu sunmak ve lastiklerin ömrünü azami seviyeye çıkarmaktır. Doğru rot ayarını sağlamanın başlıca nedenleri: Lastiklerinizi daha az sıklıkta değiştirmeniz gerekeceği için tasarruf edersiniz. Lastiklerinizin ömrü daha uzun olur.  Aracınızda en iyi yol tutuşu sağlanır. Daha az yuvarlanma direnciyle daha yumuşak bir sürüş sağlanır.

Güvenilir bir adres mi arıyorsunuz? Tam burası

tr_TRTurkish