Jantlar

İletişim

  • istanbul caddesi no:80 iskitler /altındağ, 06080 altınadağ/Ankara
  • +903123844573+905321347751
  • zirvedrb@gmail.com
http://Jant%20Nedir?%20Jant%20Çeşitleri%20Nelerdir?
Bu işte profesyoneliz

Jant Nedir? Jant Çeşitleri Nelerdir?

Jant bir araba için olmazsa olmaz öneme sahip olan hem göze hitap eden hem de teknik olarak çeşitli işlevlere sahip olan bir araba parçasıdır. Jant bir arabada lastiğin iç kısmında çember şeklinde bulunur. Metalden üretilen bir aksamdır. Jantın çevresine lastik monte edilmek suretiyle aracın hareket etmesi sağlanır. Aracın dış görünüşünde önemli bir unsur olan jantlar doğrudan aks sistemine bağlıdır. Çok çeşitli maddeden üretilebilen jantların araç performansı üzerinde farklı etkileri bulunur. Aracın ağırlığına, çekiş gücüne ve temel özelliklerine aykırı olarak seçilen jant nedeniyle sorunlar ortaya çıkabilir. Orijinalinden farklı olarak seçilen jant nedeniyle arabanın yakıt tüketimi artabilir, çekiş gücü zayıflayabilir. Bu sebeple jant seçimi hafife alınmadan titizlikle yapılmadır.

http://Doğru%20Jant%20Seçimi

Doğru Jant Seçimi

Bir arabanın en önemli aksamlarından olan ve arabanın güvenle basmasını sağlayan jantlar, her ne kadar görünüm açısından araca yakışmasına önem verilse de güvenilirlik açısından da seçim çok önemlidir. Jant seçimi yapılırken bir çok etmen vardır; Jant yapımında kullanılan malzemeden aracın cinsine ve kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir.

http://Jant%20Tamiri

Jant Tamiri

Kırılan, çizilen veya başka türlü hasara uğrayan jantlarınız bu işin uzmanları tarafından tamir edilebilmektedir. Fakat bu çok ciddi bir iştir, jantın modeline, kullanılan malzemeye bağlı olarak, jantın mukavemeti düşmeyecek sağlamlıkta ve düzgünlükte yapılmalıdır. Bunun için de gerçekten işinde profesyonel olan ustalarla çalışmanız lazım. İşinin ehli olmayıp alalede yapılan bir jant tamiri dışarıdan ne kadar düzgün dursa da mukavemeti düşebileceğinden vahim kazalara sonuç çıkartabilir.

Güvenilir bir adres mi arıyorsunuz? Tam burası

tr_TRTurkish